Karlík a továrna na čokoládu

28. srpna 2007 v 16:03 | P!rate |  Karlík a továrna na čokoládu
Podivín Willy Wonka je proslulí svou továrnou na výrobu čokolády,kterou zásobuje celýsvět.V továrně však nikdo dlouho nebyl a nikdo neví,co se tam vlastně odehrává.
Před lety totiž několik lidí ukradlo jeho tajné recepty, což Wonku namíchlo natolik, že vyhodil všechny zaměstnance a továrnu zavřel. Později jí opět spustil, ale bez zaměstnanců. Tedy jen zdánlivě. Na své cestě do hlubin tropického pralesa se setkal s domorodým kmenem Umpa Lumpa, se kterým se dohodl, že se všichni Umpa Lumpové odstěhují do jeho továrny a tam budou pracovat i bydlet.
Karlík a továrna na čokoláduKdyž byla továrna zase v plném provozu, vyhlásil Willy Wonka zvláštní soutěž pro děti. Pět šťastných dětí mohlo v čokoládě najít zlatou vstupenku, která umožňovala ztrávit celý den ve Wonkově továrně. Jedním z nich je i hlavní postava filmu - Karlík. Karlík je z chudé rodiny a čokoládu si může dovolit jen jednou za rok. Bydlí s rodiči a prarodiči v polorozpadlém domečku.
Karlík a továrna na čokoláduKromě Karlíka jsou ostatní děti, které vyhrály, nevychovaní spratci. Willy Wonka je za to také po zásluze odmění. Nikdo z nich nedopadne dobře. Willy Wonka má totiž velmi zvláštní způsoby a smysl pro humor. Čokoládová pohádka se může snadno změnit v čokoládové peklo.
O filmu:

O filmu:

Karlík a továrna na čokoládu
USA / Velká Británie, 2005, 106 min
Režie: Tim Burton
V hlavních rolích: Freddie Highmore, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, James Fox, David Kelly, Christopher Lee, Missi Pyle, Noah Taylor, Annasophia Robb
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama