Červen 2007

Minulost Jacka Sparrowa

23. června 2007 v 18:12 | P!rate |  Jack Sparrow
Jack Sparrow se narodil v britské koloniální Indii.Už jako malý brázdil vody oceánu na malé rybářské lodi Barnacle a s posádkou svých vrstevníkůzažíval spoustu dobrodružství.Překvapivě se jako dospělý muž začal živit postivou prací-byl kapitánem lodi Wicked Wench(Hříšná holka),patřící Východoindické společnosti,takže lord Beckett byl jeho zaměstnavatelem.
Jejich cesty se ale rozdělili,když Jack odmítl převážet otroky a místo toho je vysadil na africkém pobřeží a pustil je na svobodu. Lord Beckett tehdy potopil jeho loď,vyhlásil Jacka za zločince a dal ho ocejchovat žhavým železem.
A to byl počátek Jackovy pirátské kariéry,život bez komandování panáky Beckettova typu se mu rychle zalíbil,ale pirát potřebuje loď,takže se spojil s Davy Jonesem,ten mu ze dna oceánu vyzvedl Wicked Wench.Tu Jack přejmenoval na Černou perlu a slíbil Davymu,že o 13 let později mu za to zaplatí svou duší.
Potom vyrazil do karibiku,odhodlaný najít Cortézovu truhlu plnou aztéckého zlata.Jenomže posádka pod velením Barbossy se proti němu vzbouřila a vysadila ho na opuštěném strově.Nakonecto byla vlastně šťastná náhoda,protože to Jacka zachránilo před prokletím.
TOPlist

Jack Sparrow

23. června 2007 v 17:31 | P!rate |  Jack Sparrow
Kapitán Jack Sparrow má dlouhé, tmavé,hnědo-černé,dredované vlasy.Na prstech má smaragdové a ametystové prsteny.Má nefungující kompas,který se v druhém díle ukáže jako fungující:ukazuje tam,kam jeho majitel chce nejvíc.Jackova oblíbená slova jsou ''kapišto,, a ''kapíruješ,, ,v angličtině ''savvy,,.Jack byl kapitánem Černé perly,kterou mu sebral Barbossa,ale nakonec ji Jack získal zpět.Má velmi rád rum:Jack je nejšťastnější,když má v ruce láhev rumu a v druhé ruce kormidlo své Černé perly.Je čestný jen v tom případě,když je to v jeho vlastní prospěch.
TOPlist

Johnny Depp - Jack Sparrow

23. června 2007 v 17:07 | P!rate |  Johnny Depp
Jak se z Johnnyho stal pirát:
TOPlist

Životopis Johnnyho Deppa

23. června 2007 v 13:43 | P!rate |  Johnny Depp
Jeho celé jméno je John Christopher DeppII.Má dva sourozence,sestru Christie Dembrowski,která pracuje jako osobní manažerka a bratra Dannyho Deppa,který se živí psaním scénářů.Jeho matka Betty Sue pracovala jako číšnice a otec John musel jako inženýr cestovat za prací,takže rodina opustila Johnnyho rodné Kentucky a vydala se na cesty.Stěhovali se tak často,že si ani nevybavuje,kde všude bydleli.Rodiče měli navíc výbušný vztah.Před tím vším se snažil utéct a tak propadl drogám.Ve dvanácti dostal Johnny kytaru,aby svůj volný čas věnoval něčemu lepšímu,než byly drogy.Když mu bylo patnáct,rodiče se rozvedli.
Se školou skoncoval v 16 letech a rozhodl se věnovat hudební kariéře.Založil kapelu
''The Kids'' a vydal se s ní do Los Angeles.Jenže nakonec bylo všecko jinak:potkal svoji ženu Lori Allisonovou,s níž se ve svých dvaceti letech oženil.Manželství sice vydrželo s bídou dva roky(rozvedli se v roce 1985),ale Lori,filmová maskérka seznámila svého muže s Nicolasem Cagem.Ten jej vzal na schůzku se svým agentem a z Johnnyho se tak stal herec.Johnnyho první film byla''Noční můra v Elm Street/A Nightmare on Elm Street''.Roli dostal díky náhodě-režisér filmu se zeptal své dcery,koho by do oné role obsadila a ta si vybrala Johnnyho.
Další role,kterou nejprve nechtěl byla role Toma Hansona v seriálu ''21 Jump Street''.Z Johnnyho se díky postavě detektiva Hansona okamžitě stala hvězda.Další role následovaly velmi rychle.Filmy ''Střihoruký Edward'',''Co žere Gillberta Grapea'',''Ed Wood'' či ''Donnie Brasco'' jen potvrdily jeho talent a za tři z nich získal nominace na Zlatý Globus(''Střihoruký Edward/Edward Scissorhands'',''Benny and Joon'',''Ed Wood'').
Během natáčení Střihorukého Edwarda poznal i svou lásku herečku Winonu Riderovou.Zamiloval se tak,že si na ruku nechal vytetovat ''Winona forever''(Winona navždy).Po třech letech ale přišel rozchod a tak i změna tetování-''Wino forever''(Opilec navždy).Johnny chodil i a Kate Moss,i když spíše střídavě.
Měl problémy s drogamy,ale všechno se vyvrcholilo tím,když se herec River Phoenix v roce 1994 předávkoval heroinem přímo před Johnnyho klubem Viper's Room v Los Angeles.To ho naprosto odradilo a rozhodl se přestat.
V roce 1996 měl svůj režijní debut(''The Brave'') a v roce 1999 se stal spoluvlastníkem francouzské restaurace''Man Ray''.
Dne 24.5.1999 se mu kolem půl deváté v nemocnici nedaleko Paříže jeho a Vanessina dcera Lili-Rose Melody Depp.Jeho přítelkyně je francouzská herečka a zpěvačka Vanessa Paradisse,s níž se rozhodl žít ve Francii,ale své herecké kariéry se nevzdává a pokračuje.V roce 2001 se objevil ve snímku ''Z pekla'' v němž si zahrál policejního komisaře Freda Abberlina,odhalujícího podivné souvislosti v příběhu Jacka rozparovče.
S režisérem Timem Burtonem spolupracoval kromě filmů ''Střihouký Edward'' a ''Ed Wood'' také v roce 2005 když se objevil v jeho diváckém hitu ''Karlík a továrna na čokoládu'' nebo když propůjčil svůj hlas postavě Viktora v animovaném horrorovém příběhu ''Mrtvá nevěsta Tima Burtona''.
Johnny Depp získal nominaci na Oscara,Zlatý Globus,cenu Screen Actor's Guild a nominaci na televizní cenu BAFTA za roli J.M.Barrieho ve filmu režiséra Marca Fostera Hledání Země nezemě(2004) kde hrál s Kate Winslet a Freddie Highmorem.Depp také získal nominci na Oscara,BAFTA a Screen Actor's Guild za roli kapitána Jacka Sparrowa v akčním dobrodružství ''Piráti z karibiku-Prokletí Černé perly''(2003).Roku 2006 se opět objevil v roli Jacka Sparrowa ve snímku ''Piráti z Karibiku-Truhla mrtvého muže a v současné době již vyšel třetí díl Pirátů-''Piráti z Karibiku-Na konci světa''.
Dalším jeho snímkem je ''Libertine''(2004) od Laurence Dunmorea,kde si zahrál básníka ze 17.století se slabostí pro ženy.Jeho hereckými partnery mu jsou John Malkovich a Samatha Morton.Z dalších Johnnyho filmů jmenujme například''Tajemné okno'' Davida Koepa nebo ''Tenkrát v Mexiku'' od Roberta Rodrigueze.
TOPlist

Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly-foto

23. června 2007 v 12:17 | P!rate |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
To je foto z Pirátů-prokletí Černé perly:
TOPlist

Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly

23. června 2007 v 12:01 | P!rate |  Piráti z Karibiku-Prokletí Černé perly
Jednoho večera připluje Černá perla do Port Royal a její posádka zajme guvernérovu dceru Elizabeth.Ta jim má pomoci zlomit prokletí,které se vznáší nad Černou perlou.Will Turner,místní kovář a velmi dobrý šermíř je však do Elizabeth,své kamarádky z dětství zamilován a tak se rozhodne Černou perlu pronásledovat.Pravděpodobně by jí nikdy nenašel,kdyby čirou náhodu nepotkal kapitána Jacka Sparrowa.Jack Sparrow jako jediný ví,jak Černou perlu najít a jako její bývalý kapitán má se svým samozvaným nástupcem rovněž nevyřízené účty.Tak naše karibská dobrodružství samozřejmně teprve začínají...
Elizabeth:Keira Knightley
kapitán Jack Sparrow:Johnny Depp
Will Turner:Orlando Bloom
a další....
TOPlist

Hlášky Johnnyho

22. června 2007 v 20:24 | P!rate |  Johnny Depp
''Myslím si,že lidé mi projevují pozornost,protože mě litují.,,
''Je pravda,že jsem roztřískal hotelový pokoj.Ale chtěl jsem to po sobě uklidit.,,
''Nechápu,proč se ženy v mé přítomnosti chovají tak potrhle.,,
''Pokud mi můj manažer řekne,že mě nějaká role zničí,tak ji vezmu jenom proto,abych ho naštval.,,
''Nedostanu se do nebe.Do pekla mě ale taky nevezmou.Satan by se naštval,kdybych mu to tam začal řídit.,,
''Být ošklivý,je ve skutečnosti výhodnější,než být krásný.Protože tohle si udržíš déle a člověk aspoň není pod neustálím tlakem,že si tu krásu musí udržet.,,
''Nemůžu přece po Vanesse chtít,aby své krásné jméno Paradise vyměnila za Depp!,,
''Děti jsou nejpřístnějšími kritiky,obzvlášť ty moje.Klidně přijdou a řeknou mi:''Jsi úplně vedle,tati!, ,,

fotografie Johnnyho Deppa

22. června 2007 v 19:53 | P!rate |  Johnny Depp
Z filmu Čokoláda:
a Johnnyho fotografie:
TOPlist

Napište si o autogram!

22. června 2007 v 19:40 | P!rate |  Johnny Depp
Johnny Depp
United Talent Agency
9560 Wilshire Blvd Fl5
Beverly Hills CA 902 12-2400
USA
Příklad jednoduché žádosti o autogram:
Dear Mr.Depp,
I'm your big fan.I would be happy if you send me an autographed photo of yourself.
Thank you very much.
My adress:(sem napište svoji adresu a nakonec nezapomeňte napsat Czech Republic)

Typický Jack Sparrow

22. června 2007 v 19:10 | P!rate |  Jack Sparrow
,,Jsem kapitán Jack Sparrow,".Tak takhle se představuje Jack Sparrow.Šarmantní,vyšňořený pirát.Jeho milovaná loď,Černá perla ,,to není jen kýl,trup,paluba a plachty....to je svoboda" je pro něj prostě vším.
Když se posádka Černé perly proti Jackovi vzbouří,Jack je vysazen na pustý ostrov.Z něj se ale dostane pomocí pašeráků rumu a připluje do Port Royal,pevně odhodlán svou milovanou loď najít a znovu se postavit za její kormidlo.Situace se ale zkomplikují.Jack je po souboji s kovářem Williamem Turnerem uvězněn ve vězení.Té noci je ale Port Royal napaden piráty z Černé perly,kteří unesou guvernérovu dceru Elizabeth v domění,že může zlomit kletbu,která je postihla.Do ní je ale zamilován kovář Will Turner,který je ochoten udělat cokoli,aby Elizabeth zachránil a tak zachrání Jacka z vězení,''vypůjčí''si loď královského námořnictva a společně se vydají vyhledat Černou perlu.Každý ale z jiného důvodu...Mimo Černé perly a rumu má kapitán Jack Sparrow také v oblibě všeho druhu a tvarů.
Jack není u svých nepřátel příliš oblíben.Pronásledují ho královské námořnictvo,piráti a dokonce i kanibalové...Naštěstí vždy najde nějakou cestu k úniku,většinou zakončená hláškou:''Vážení,tento den,si zapamatujete jako den,kdy jste málem chytili kapitána Jacka Sparrowa!

fotogalerie Jacka Sparrowa

22. června 2007 v 18:13 | P!rate |  Jack Sparrow
Všechny fotografie najdete v galerii tady.